Mapa propozycji nasadzeń

W połowie maja powstała mapa zbierająca propozycje nasadzeń nadesłane przez mieszkańców Plewisk.
W ten sposób oprócz informacji o miejscach gdzie możnaby posadzić drzewa uzyskałem też wiele kontaktów do osób, które potencjalnie zainteresowane są zazielenianiem naszej miejscowości. Ciekawostka – w przeważającej liczbie osobami zgłaszającymi miejsca do nasadzeń są kobiety, grubo ponad 80% zgłoszeń pochodzi właśnie od nich.

Propozycje nasadzeń drzew w Plewiskach

Legenda:
– czerwone – lokalizacje oczekujące na analizę i zatwierdzenie
– żółte – lokalizacje zatwierdzone oczekujące na realizację
– zielone – lokalizacje w trakcie realizacji/zrealizowane
– czarne – lokalizacje odrzucone (brak możliwości realizacji nasadzenia)

Drodzy mieszkańcy,
wielu z Was często wspominało o tym, że w Plewiskach brakuje zieleni. Możemy to teraz zmienić! Wszystko w naszych rękach.

W pierwszym kroku chcielibyśmy zaprosić wszystkich mieszkańców do wskazania miejsc gdzie warto byłoby posadzić nowe drzewa.

Przesyłajcie swoje propozycje na adres: tomasz_lubinski@o2.pl. Zgłoszenie powinno zawierać ulicę/adres bądź współrzędne geograficzne miejsca gdzie waszym zdaniem powinny znaleźć się nowe nasadzenia. Możecie również zasugerować co i w jakiej ilości posadzić, przesłać zdjęcie miejsca, każda dodatkowa uwaga będzie dla nas cenna. Przydatna będzie również dla nas informacja czy chcielibyście osobiście uczestniczyć w sadzeniu. Jeżeli jakaś wspólnota jest zainteresowana posadzeniem zieleni na swoim terenie też prosimy o taką wiadomość.

Równolegle razem z panią sołtys będziemy prowadzić rozmowy w gminie celem uzyskania wsparcia naszej akcji. Mamy dużą nadzieję, że już najbliższej jesieni (drzewa sadzimy na wiosnę bądź jesień uda nam się choć w kilku miejscach posadzić nowe drzewa a całą akcję będziemy mogli kontynuować przez dłuższy okres czasu. Liczymy na wasze zaangażowanie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.