Podsumowanie akcji 19 listopada 2016

Pierwsze sadzenie drzewek za nami. Nasza mapa nasadzeń w końcu w niektórych miejscach się zazieleniła 🙂 Mam nadzieje, że na wiosnę dorzucimy jeszcze kilka miejsc. Cały czas czekam też na propozycje gdzie jeszcze przydałaby się zieleń. 19 listopada 2016 udało nam się wspólnie posadzić łącznie 107 drzew, poniżej znajdziecie podsumowanie jesiennej akcji.
Ulica Tęczowa od ulicy Promykowej, była to pierwsza lokalizacja od której rozpoczęliśmy sadzenie tego dnia (może trochę za wcześnie bo frekwencja tutaj dopisała raczej średnio). Ulica wzbogaciła się o 10 brzóz.

Ulica Zachodnia od ulicy Skrytej, kolejna lokalizacja tego dnia. Tutaj posadziliśmy wspólnie 4 lipy i 7 brzóz.

Ulica Miętowa i Strażewicza. Tutaj frekwencja przerosła moje oczekiwania! 11 lip i 3 brzozy przy ulicy Miętowej poszły nam błyskawicznie! Jedni kopali dołki, dzieci nosiły sadzonki i paliki, SUPER!!! Potem błyskawicznie przenieśliśmy się na ul. Strażewicza i uzupełniliśmy zieleń o 24 graby. Niestety zgodnie z prognozami około 13-tej rozpadało się i akcję na ten dzień zakończyliśmy. Na wkopywanie „iglaków” umówiliśmy się na następny dzień.

27 modrzewi przy ulicy Kozłowskiego posadziliśmy razem z osobami, które pomagały sadzić drzewa dzień wcześniej na ul. Miętowej i Strażewicza. Dziękuję wam raz jeszcze!!! Parę rąk do pracy i poszło nam naprawdę błyskawicznie.

Akcję zakończyliśmy posadzeniem 20 świerków wzdłuż jednego z ogrodzeń wybiegu dla psów przy ul. Zielarskiej.

Na ulicy Czarna Droga, udało się znaleźć miejsce tylko dla jednego drzewka, dlatego nie zwoływałem tutaj już ludzi a nasadzenie wykonałem osobiście wraz z moją rodzinką 🙂

Myślę, że akcja udała się. Nasza miejscowość wzbogaciła się o nie małą liczbę drzew. Co prawda niektóre sadzonki są jeszcze małe, ale z czasem będą cieszyć nas coraz bardziej. W tej chwili zaczynam już planować akcję wiosenną, tak że zapraszam na kolejne sadzenie już dziś! Niewykorzystaną część sadzonek przekazałem na ul. Jesienną.

Część zdjęć dzięki uprzejmości serwisu: cowgminie.info.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.