Podziękowanie i podsumowanie akcji 11 marca 2017

Za pośrednictwem portalu chciałbym bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy przyłączyli się aktywnie do naszej akcji. Mam nadzieję, że nowe miejsca w których pojawia się zieleń sprawią, że docenicie naszą akcję i jeszcze chętniej się w nią zaangażujecie.

Drzewka sadzone do tej pory pochodziły ze szkółki leśnej. Mam ogromny apetyt, żeby już tej jesieni posadzić ładne, duże 2-3 metrowe szczepione drzewa ze szkółki komercyjnej. To ile będziemy w stanie ich posadzić zależy wyłącznie od tego ile środków uda nam się zebrać z 1% podatków. Dlatego jeszcze raz zachęcam wszystkich do przekazywania swojego 1% na Zielone-Plewiska.

11 marca 2017 wspólnie w 4 lokalizacjach posadziliśmy 86 drzew. Zawsze mam obawy co do pogody – udało nam się – było naprawdę ładnie, oraz frekwencji. Z tym drugim jak zwykle bywało różnie. Plewiska wzbogaciły się o:

– 13 klonów przy kościele, wzdłuż ulicy Fabianowskiej i Szkolnej – tutaj frekwencja była bardzo dobra, poszło nam bardzo sprawnie. Sadzonki zostały obwicie podlane i mam nadzieję już niedługo wypuszczą pierwsze liście 🙂

– 13 klonów wzdłuż ul. Stawnej – tutaj ubolewam frekwencja była zerowa, nasadzenie wykonałem osobiście ze swoim tatą i synem. Napotkane, zaczepiane przeze mnie osoby narzekały, że nie wiedziały o całej akcji. Przyznam, że w przeciwieństwie do akcji jesiennej nie posiadałem plakatów do rozwieszenia (jestem 'poznańską’ sknerą, wolę przeznaczyć pieniądze na sadzonki niż plakaty…), ale informacje pojawiały się na tym blogu oraz dwóch portalach informacyjnych związanych z Plewiskami oraz gminą Komorniki. W jaki sposób mogę jeszcze do was docierać? Dajcie mi znać!!

– 30 świerków między wybiegiem dla psów a torami kolejowymi, tutaj pojawili się ojcowie wraz ze swoimi pociechami. Kilka osób i poszło nam naprawdę sprawnie, a młode pokolenie biegające z sadzonkami to miód na moje serce 😉

– 30 świerków oraz kilka klonów pozostałych z sadzenia przy ul. Fabianowskiej i Stawnej przekazaliśmy jednej ze wspólnot. Tutaj po raz setny apel. Jeżeli chcecie sadzonki dla swoich wspólnot/firm czy też na prywatne posesje, dajcie mi znać. Myślę, że jestem w stanie wam coś zorganizować.

Podziękowania należą się również:
– pani sołtys Małgorzacie Zgole, za pomoc merytoryczną i finansową,
– gminie, w szczególności panu Wójtowi Janowi Brodzie oraz inspektorowi ds. ochrony środowiska Krzysztofowi Studzińskiemu za paliki do drzewek,
– Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Poznaniu za sadzonki drzewek.

Jeszcze raz wszystkim dziękuję i mam nadzieje do zobaczenia jesienią!!!

1 myśl w temacie “Podziękowanie i podsumowanie akcji 11 marca 2017

  1. ~anna

    Witaj.prosze naglosnij skandaliczna wycinke drzew w otulinie Parku Wielkopolkiego na wysokoci wejcia wglab lasu do 300 metrow przy ul.Stawna 29 .To,co dzisiaj zrobili to SKANDAL.Trzeba porobic zdjecia im wiecej ludzi s o tym sie dowie ,tym lepiej. Trzeba napisac pisma do Lasow Panstwowych i Wielkopolskiego Parku Narodowego i Urzedu Gminy w Komornikach.Na policje W taki sposob nie robi sie wycinki drzew !Im wiecej osob napisze protest tym lepiej
    drzewa wyciete porozrzucane,poszarpane konary drzew.Czyzby znowu ktos ,,zalatwil,, sobie dobre miejsce na kolejne osiedle.? O co w tym tak naprawde chodzi ???

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.