Podziękowanie i podsumowanie akcji 28 października 2017

28 października 2017 po raz trzeci sadziliśmy drzewa w ramach Zielonych-Plewisk. W tym roku dzięki pomocy Klubu Gaja nasza akcja weszła na zupełnie nowy poziom. Pierwszy raz sadziliśmy duże ponad 3 metrowe drzewa. Efekt jest kapitalny! Sam nie spodziewałem się, że nowe drzewa będą wyglądać tak fajnie. W działania nasze zaangażowało się sporo osób, pragnę podziękować:
– stowarzyszeniu Klub Gaja za fantastyczne sadzonki,
– gminie za paliki, taśmy, pomoc w realizacji zamówienia drzewek, transport, informację dla mieszkańców,
– dyrekcji szkoły na terenie, której sadziliśmy drzewa za pomoc w sadzeniu, ciasteczka i ciepłe napoje, (pomysł z oznaczeniem miejsc do posadzenia drzew przez pachołki super!)
– mieszkańcom za wsparcie 1% oraz przybycie z łopatami i dobrymi nastrojami na miejsce – jesteście WIELCY!

Posadziliśmy w sumie 12 klonów na boisku SP nr 1, 25 grabów na ul. Strażewicza. Ale to nie wszystko. Sołectwo Plewiska również zakupiło sadzonki. Rozdaliśmy je wspólnotom, które chcą zazielenić swoje otoczenie. A chętnych było sporo! Rozdaliśmy w sumie 70 klonów, 50 dębów i 40 brzóz!

Na duże sadzonki wydano: 12 klonów po 70 PLN + 25 grabów po 35 PLN = 1715 PLN. Do zobaczenia na wiosnę – mam ogromny apetyt posadzić kolejnych 20-30 a może i więcej pięknych drzew!

1 myśl w temacie “Podziękowanie i podsumowanie akcji 28 października 2017

  1. ~Robert Witkowski

    Gratuluję pomysłu i wytrwałości w dążeniu do osiągania postawionego celu. Cieszę się, że cząstkę swoich pomysłów zechcieliście Państwo zrealizować na boisku szkolnym przy SP1 w Plewiskach. Wasz pomysł, zaangażowanie i wsparcie finansowe oraz mój skromny plan mogły tak szybko zaowocować wspólnym działaniem. Mimo niesprzyjającej pogody dziękuję wszystkim, którzy pomogli w sadzeniu oraz w organizacji akcji w tym pracownikom UG Komorniki oraz moim współpracownikom z SP1 w Plewiskach.

    Pozdrawiam
    Dyrektor szkoły

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.