Niebieski Balonik sadzi drzewa

W czwartek 24 października 2019 roku dzieci z przedszkola Niebieski Balonik w Plewiskach posadziły wspólnie drzewa. Sąsiedztwo pobliskiego placu zabaw wzbogaciło się o 5 dorodnych kasztanowców. Energia z jaką dzieci przystąpiły do pracy była po prostu kosmiczna 🙂 Dzięki!!! Było to drugie tej jesieni sadzenie w ramach Święta Drzewa i akcji Zielonych-Plewisk.

Po raz kolejny dziękuję Stowarzyszeniu Klub Gaja za piękne duże drzewa (koszt zakupu drzewek wyniósł 920 PLN). Osobne podziękowania należą się pani Sołtys Małgorzacie Degórskiej za zorganizowanie transportu sadzonek ze szkółki do Plewisk. Mam ogromną nadzieję, że te piękne drzewa będą cieszyć was zielenią i cieniem w upalne dni a jesienią wspaniałym materiałem do tworzenia kasztanowych prac.

Przy okazji akcji wymienione zostały również dwa kolony jesionolistne na terenie boiska SP 1.

Na wiosnę planuję wymianę 4 lip na ul. Zachodniej (te maleństwa, które sadziliśmy ze szkółki leśnej niestety nie dały rady). Jeżeli jest w pobliżu przedszkole, które chce posadzić drzewka, proszę o kontakt.

Dziękuję jeszcze raz wszystkim i proszę o wsparcie poprzez 1% na stowarzyszenie Klub Gaja (KRS: 0000120069) z celem szczegółowym „Zielone-Plewiska”. To dzięki wsparciu tego stowarzyszenia możemy działać!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.