Kontakt

Koordynatorem akcji Zielone-Plewiska jest Tomasz Lubiński.
Telefon: +48 504 73 68 63
E-mail: tomasz_lubinski@o2.pl

Proszę o kontakt:
– wszystkie wspólnoty/firmy/instytucje a także osoby prywatne, które chciałyby posadzić na swoim terenie drzewa,
– firmy/osoby, które chciałyby wesprzeć naszą akcję (nie tylko finansowo, ale również przez pomoc przy sadzeniu),
– wszystkich, którzy mają pomysły i chęci by uczynić naszą miejscowość bardziej zieloną.

7 myśli w temacie “Kontakt

 1. ~abc

  Czy Zielone Plewiska mają zamiar zaangażować się w ograniczenie dalszej zabudowy wielorodzinnej w Plewiskach? Warto zadać sobie trud, aby miejscowość nie była dalej betonowana i by było miejsce na parki, laski i sadzenie drzewek. A jedną z dróg do tego są zmiany planów zagospodarowania przestrzennego, które ograniczą wysokość budynków do 9m (max 2 kondygnacje) oraz ograniczenie zabudowy szeregowej (max budynki bliźniacze). Warto też w tym kierunku działać.

  Odpowiedz
  1. ~Tomasz Lubiński

   W tej chwili moim celem jest uzupełnienie zieleni tam gdzie to możliwe. Działam społecznie w ramach swojego wolnego czasu, którego tak jak większość mieszkańców za wiele nie mam. Jeżeli zbierze się grupa osób, której zależy na zieleni możemy działać szerzej ale póki tak się nie stanie nie widzę możliwości lobbowania za zmianami w planach zagospodarowania.
   Jeżeli chodzi natomiast o odzew mieszkańców to powiedzmy sobie szczerze szału nie ma… Podczas jesiennego sadzenia były lokalizacje, w których z mieszkańców nie pojawił się nikt. Mimo to nie zniechęcam się najwyżej będę starał się zazieleniać w mniejszym zakresie.
   Gdyby z całej miejscowości zebrało się powiedzmy z 50 osób to w trakcie jednej akcji moglibyśmy posadzić i 200-300 drzew albo i więcej. Powiedzmy sobie szczerze, problemem nie są pieniądze na sadzonki, problemem w tej chwili jest w tym kto to ma robić. Z żalem stwierdzam, że wśród wielu mieszkańców panuje postawa roszczeniowa, płacę podatki więc wymagam… No cóż zaangażowania społecznego chyba musimy się jeszcze nauczyć!

   Odpowiedz
 2. ~Ewa

  Witam
  Jestem mieszkanka osiedla zielarskiego .mój widok z okna na dzień dzisiejszy to garaże i tory kolejowe. W pobliżu znajduje się wolny dość duży plac miedzy parkingami na ul. Kozłwskiego 21-23 . Wzeszłym roku gmina posadziła tam kilka drzewek . można tam jeszcze sporo drzewek zasadzić . Pozdrawiam

  Odpowiedz
 3. Michal

  Cześć, Praktycznie wszystkie sadzonki na terenie kościoła uschły. Jedno drzewko, które sadziłem z synem chodzimy podlewać i odżyło, ale reszta przy takiej suszy, jaką mamy tego lata, to się chyba nie uchowa…

  Odpowiedz
  1. tomasz_lubinski@o2.pl Autor wpisu

   WIELGACHNE DZIĘKI ZA PODLEWANIE!!! Próbuję stworzyć społeczność na FB (zapraszam do polubienia – patrz przycisk na górze po prawej), żebyśmy się skrzyknęli i zadbali wspólnie o te drzewka. Ja podlewam drzewka przy bibliotece i mam na oku drzewka przy stawach. Nie jestem w stanie doglądać blisko 400 drzew, które posadziliśmy, tym bardziej na posesjach którymi zajmuje się ktoś inny niż gmina.

   Przykro mi to powiedzieć ale ksiądz razem z kościelnym dali tutaj du..y po całości.

   Odpowiedz
  2. tomasz_lubinski@o2.pl Autor wpisu

   To jest pierwsze drzewko od ulicy Szkolnej? Widziałem, że puściło – dobra robota!

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.